21 Şubat 2018 - 5 Cemaziye'l-Ahir 1439
‘Ramazan Birlik Zamanı 2017’ İstanbul Geleneksel Medya ve STK İftarı Yapıldı
2017.09.28 12:07 | ‘Ramazan Birlik Zamanı 2017’ İstanbul Geleneksel Medya ve STK İftarı Yapıldı
2017-06-02 17:50:20 | Köklü Değişim Medya | ‘Ramazan Birlik Zamanı 2017’ İstanbul Geleneksel Medya ve STK İftarı Yapıldı
Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın bu yıl “Ramazan Birlik Zamanı” olarak isimlendirdiği kampanya çerçevesinde düzenlenen iftar programına birçok siyasetçi, sivil toplum, gazeteci, iş adamı, akademisyen, yazar ve medya temsilcisi iştirak etti.

İftar programı Hafız Cemal Yiğit hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İftarın yapılmasıyla birlikte sunumunu Ramazan Gümüş’ün yaptığı programda, “Ramazan Birlik Zamanı” kampanyası çerçevesinde Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar bir konuşma yaptı. Kar şunları söyledi:

“Ramazan Birlik Zamanı” derken esasen şu dört hususta bir olmayı ve birlikte hareket etmeyi kast ediyoruz.

1-  Kalplerimizin bir olması.

2-  Fikirlerimizin bir olması.

3-  Ümmetin bir olması.

4-  Devletlerimizin bir olması.

Mahmut Kar konuşmasında; “Bu son madde diğerlerine nazaran daha zordur ama çok daha önemlidir, zira Müslümanlar her ne kadar diğer hususlarda birliği sağlasa da çatı vazifesi, adeta koruyucu kalkan vazifesi gören bir devletleri yoksa diğerlerinin birliği de dirliği de sürdürülemez oluyor. Bu devlet olmadığı için Kalplerimizin arasına fitne ve nifak tohumları eken Batılılar duygularımızla rahatça oynayabiliyorlar. Bu devlet olmadığı için Batı menşeli fikirleri ile bizi esaslarımızdan ve yolumuzdan saptırabiliyorlar. Dolayısıyla devlette bir olmadan bunları def edemeyiz ve eskiden olduğu gibi yeniden o izzetli günlere kavuşamayız. Allah Subhanehu ve Teâlâ, bizleri Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in “Sonra yeniden nübüvvet minhacı üzere Raşidî Hilafet olacak” hadisinde buyurduğu gibi tez zamanda Raşid-i Hilafet ile sevindirsin.” dedi.

Programa katılan davetlilerden; Mazlumder Genel Başkanı Ramazan Beyhan, Araştırmacı Yazar Mehmet Pamak, Doğru Haber Gazetesi Genel Müdürü Abdullah Aslan, Araştırmacı Yazar Mustafa Özcan, Haksöz Yazarı Hamza Türkmen ve Emekli Öğretmen ve Din Görevlileri Derneği Başkanı Vasfi Kocabey birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmacılar, Müslümanların içerisinde bulunduğu duruma ve yaşanılan hukuksuzluklara dikkat çektiler. Birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Köklü Değişim Medya’ya iftar vesilesi ile birçok çevrenin bir araya gelmesine vesile olduğu için teşekkür ettiler.

Köklü Değişim Medya olarak bizde davetimize icabet eden tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Allah Subhanehu ve Teâlâ’dan niyazımız, bu hayırlı iftar programının İslam ümmetinin birliğine ve beraberliğine vesile olmasıdır.

#RamazanBirlikZamanı

<iframe width="650" height="400" src="https://www.youtube.com/embed/W3NIsUVX0Bw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Yorumlar

DİĞER FAALİYETLERİMİZ