21 Nisan 2018 - 5 Şaban 1439
‘Ramazan Birlik Zamanı 2017’ Diyarbakır Medya ve STK İftarı Yapıldı
2017.09.28 12:16 | ‘Ramazan Birlik Zamanı 2017’ Diyarbakır Medya ve STK İftarı Yapıldı
2017-06-12 15:38:01 | Köklü Değişim Medya | ‘Ramazan Birlik Zamanı 2017’ Diyarbakır Medya ve STK İftarı Yapıldı
Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya Diyarbakır Temsilciliği olarak Siyaset, Sivil Toplum ve Medya temsilcilerine yönelik her yıl düzenlediğimiz iftar programı, bu yıl da “Ramazan Birlik Zamanı” başlığı altında Tulip Park Tesislerinde gerçekleşti.

İftar programımıza Diyarbakır'da faaliyet gösteren birçok Sivil Toplum Kuruluşu, medya temsilcileri ve önde gelen şahsiyetler icabet etti.

Programımız Fatih Atabey hocamızın Kur'an tilaveti ve duası ile başladı. İftardan sonra temsilcimiz Aydın Usalp, misafirlere yönelik teşekkür konuşması yaptı.

 Daha sonra Köklü Değişim yazarlarından Musa Bayoğlu, “Ramazan Birlik Zamanı” başlığı altında bir konuşma gerçekleştirdi.

Bayoğlu konuşmasında; "Ramazan Birlik Zamanı” derken esasen şu dört hususta bir olmayı ve birlikte hareket etmeyi kast ediyoruz.

1- Kalplerimizin bir olması

2- Fikirlerimizin bir olması

3- Ümmetin bir olması

4- Devletlerimizin bir olması

“Bu son madde diğerlerine nazaran daha zordur ama çok daha önemlidir.

Zira Müslümanlar her ne kadar diğer hususlarda birliği sağlasa da çatı vazifesi, adeta koruyucu kalkan vazifesi gören bir devletleri yoksa diğerlerinin birliği de dirliği de sürdürülemez oluyor.

Allah Subhanehu ve Teâlâ, bizleri Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in “Sonra yeniden nübüvvet minhacı üzere Raşidî Hilafet olacak” hadisinde buyurduğu gibi tez zamanda Raşid-i Hilafet ile sevindirsin.” dedi.

Köklü Değişim Medya olarak İftar davetimize icabet eden bütün misafirlerimize teşekkür eder, programımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

Foto Galeri

Yorumlar

DİĞER FAALİYETLERİMİZ