loader
MAHMUT KAR MERSİN, ADANA, HATAY VE GAZİANTEP’TEYDİ

MAHMUT KAR MERSİN, ADANA, HATAY VE GAZİANTEP’TEYDİ

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar Mersin, Adana, Hatay ve Gaziantep’teki Köklü Değişim temsilciliklerinde konferans ve söyleşilere katıldı.

Mersin •

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, Köklü Değişim Mersin Temsilciliği’nin davetlisi olarak 4 Ocak Cuma günü, “Hilâfet İnsanlara Neyi Vadediyor?” başlıklı bir konferans gerçekleştirdi. Kur'ân tilavetinin ardından Mahmut Kar, sunumunu gerçekleştirdi. Kar daha sonra kendisini dinlemeye gelen Mersinli Müslümanlarla hasbihal etti.

Adana •

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar’ın Mersin’den sonraki durağı ise Adana’ydı. Köklü Değişim Adana Temsilciliği’nde Adanalı Müslümanlara “İslâmi Hareket Metodu ve Toplumsal Değişim” başlıklı bir konuşma yapan Kar, sunumu sonrasında katılımcılarla hasbihal etti.

Yemekli Toplantı

Hatay •

Köklü Değişim Hatay Temsilciliği’nde “Demokrasi Neden Müslümanların Yönetimi Olamaz” başlıklı bir konuşma yapan Mahmut Kar, Demokrasinin batıl bir sistem olduğu Müslümanların hiçbir değeri ile örtüşmediğini belirtti. Ayrıca Kar, Müslümanların akidelerinin gereği olarak yegâne sistemlerinin Hilâfet olduğunu vurguladı.

Gaziantep •

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar’ın son durağı, Köklü Değişim Gaziantep Temsilciliği’ydi. Burada Gaziantepli gençlerle buluşan Mahmut Kar, sıcak ve samimi bir ortamda gençlerle hasbihalde bulundu.