loader
KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA YALOVA TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI YAPILDI

KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA YALOVA TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI YAPILDI

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya Yalova Temsilciliği tarafından organize edilen Medya-STK iftarı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İftar öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Muhammed Emin Yıldırım dua etti. Köklü Değişim Yalova Temsilciliği adına Ali Tunçer misafirlere katılımları için teşekkür etti. Ardından konuşmasını yapmak üzere Köklü Değişim Dergisi yazarı Musa Bayoğlu kürsüye geldi.

Ramazan’ın İslam ümmeti için hayır getirmesini temenni eden Bayoğlu, her Ramazan klasik hale gelen zulümlerin bu Ramazan da devam ettiğini, bu yüzden “Ramazan Uyanış Zamanı” isimli bir kampanya başlattıklarını söyledi. Bu kampanyayla uyuyan ümmetin bu Ramazan vesilesi ile uyanmasını amaçladıklarını ve bu uyanışın İslâmi bir hayatın başlatılması ve Hilâfet’in kurulmasını ifade ettiğini söyledi. Bayoğlu konuşmasına kısa bir dua ile son verdi…

Son olarak YİHDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Yalova Eğitime Destek Platformu adına Hacı Ömer Anlayışlı Hoca kürsüye davet geldi. Anlayışlı, konuşmasında Kur’an ayı olan Ramazan’da Kur’an’ı okuma ve anlayarak yaşamaya ilişkin mesajlar verdi.

Programın sonunda Yalova Manşet Gazetesi Köklü Değişim Medya Yalova Temsilciliği yetkilileriyle bir röportaj gerçekleştirdi.

İftar programına; Tavşanlı ve Taşköprü belediye başkanları, TGC üyesi Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ayhan Polat, iş adamları, kanaat önderleri ile İHH, AGD, Mizan-Der, OKURDER, YİHDER, Ensar Vakfı, Gönülder ve yerel gazete temsilcileri katıldı.

#RamazanUyanışZamanı