loader
KÖKLÜ DEĞİŞİM ADANA TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI YAPILDI

KÖKLÜ DEĞİŞİM ADANA TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI YAPILDI

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Adana Temsilciliği tarafından organize edilen medya-STK iftarı Adana temsilcilik ofisinde gerçekleştirildi.

“Ramazan Uyanış Zamanı” başlıklı kampanya çerçevesinde Köklü Değişim Medya Adana Temsilciliği de bir iftar programı düzenledi.

Köklü Değişim Adana Temsilciliği’nin artık geleneksel hale gelen medya-STK iftar programı, Kur’an tilavetiyle başladı ve iftar yemeğiyle devam etti. Ramazan Yaman’ın okuduğu şiir ve Mahmut Akgül Hoca’nın yaptığı dua ile devam eden programda Aziz Terzi kısa bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Köklü Değişim Yazarı Musa Beyoğlu “Bu Ramazan Uyanış Zamanı” konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Ramazan ayının hayır, bereket, izzet ve nusret ayı olması temennisi ile konuşmasına başlayan Bayoğlu, Ramazan ayının uyanış zamanı olduğunu, Ramazan ayında olduğumuz halde Allah’ın hükümlerinin uygulanmadığını, İslâm beldelerinde katliamların devam ettiğini, tüm yaşananlara rağmen uyanışın yeterli olmadığını örnekler ile anlattı. Uyanışın ancak İslâm'ın fikir, görüş ve hükümleri ile bunun da ancak Râşidî Hilâfet ile olabileceğini ifade etti. Ramazan ayının uyanış için en uygun zaman olduğunu ve her Müslümanın ve İslâmî camianın bu konularda sorumlu olduğunu hatırlatarak sunumunu tamamladı.

Programa, HÜDA-PAR, BBP Yüreğir İlçe Teşkilatı, Yeniden Refah Partisi, Davet ve Kardeşlik Vakfı, Özgür-Der, Buhari Derneği, İHH, Kur’an Nesli, Fecr-i Sadık Derneği gibi siyasi parti ve STK temsilcileri ile bir çok kanaat önderi katıldı.

#RamazanUyanışZamanı