21 Şubat 2018 - 5 Cemaziye'l-Ahir 1439
Köklü Değişim Medya’dan Siyasi Parti, STK ve Medya Temsilcilerine İftar / Ankara
2017.09.28 12:12 | Köklü Değişim Medya’dan Siyasi Parti, STK ve Medya Temsilcilerine İftar / Ankara
2017-06-01 13:28:47 | Köklü Değişim Medya | Köklü Değişim Medya’dan Siyasi Parti, STK ve Medya Temsilcilerine İftar / Ankara
Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya Ankara’da, Siyasi Parti, Medya, STK ve Kanaat Önderlerine yönelik İftar Programı düzenledi.

Köklü Değişim Medya Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen İftar Programına; Büyük Birlik Partisi Ankara İl TeşkilatıHüda-Par, Saadet Partisi Çankaya İlçe Teşkilatı, Osmanlı Ocakları, Alperen OcaklarıDiyanet, İLKAV, Özgür-Der, Yardımeli Derneği, Çağrı-Der temsilcileri ve çeşitli sektörlerde İş Adamları olmak üzere birçok kişi ve kurum iştirak etti.

Köklü Değişim Medya Ankara Temsilcisi Sayın Kadir Kaşıkcı’nın selamlama konuşmasının ardından İlahiyatçı-Yazar Sayın Abdullah İmamoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası iftar edildi. Daha sonra Hizb-ut Tahrir Türkiye Temas Heyeti Üyesi Sayın Muhammed Hanefi Yağmur bir konuşma yaptı.

<iframe width="650" height="400" src="https://www.youtube.com/embed/wOVw9-VcmR8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

İslam ümmetinin vahdeti açısından Ramazan’ın önemine dikkat çeken Yağmur, Ümmetin birleşmesinin yegâne yolunun da Hilafet olduğunu ifade etti.

Rasulullah SallAllâhu Aleyhi ve Sellem buyuruyor ki: “Kalkanın (savaşta sizi koruması gibi), oruç da kişiyi cehennem ateşinden öyle korur.” (Nesâî/Tirmizî)

Ebu Hurayra'dan rivayet edilen bir başka hadiste Nebi SallAllâhu Aleyhi ve Sellem dedi ki: "Muhakkak ki imam (Halife) kalkandır. Onunla savaşılır ve onunla korunulur." (Müslim)

Muhammed Hanefi Yağmur konuşmasında bu iki hadise değinerek, “Oruç, nasıl ki ateşe karşı kalkan olup kişiyi koruyorsa, Halife de ümmetin kalkanıdır, koruyucusudur.” dedi. Ümmetin yaşadığı acıların son bulması ve bu Ramazan’ın Halifesiz geçen son Ramazan olması temennisiyle konuşmasına son verdi.

Misafirlerle yapılan hasbihaller ve ikramların ardından kılınan Akşam Namazıyla program sona erdi.

#RamazanBirlikZamanı

İslam Ümmeti için hayır murad ettiğimiz bu programa katılan tüm misafirlerimize Köklü Değişim Medya olarak teşekkür ediyoruz.


Yorumlar

DİĞER FAALİYETLERİMİZ