21 Şubat 2018 - 5 Cemaziye'l-Ahir 1439
Köklü Değişim Dergisi 8. Uluslararası Dergi Fuarı\'ndaydı
2017.09.27 17:58 | Köklü Değişim Dergisi 8. Uluslararası Dergi Fuarı\'ndaydı
2017-05-04 13:29:42 | Köklü Değişim Medya | 8. Uluslararası Dergi Fuarı Başladı
Köklü Değişim Medya

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği tarafından düzenlenen “8. Uluslararası Dergi Fuarı” bugün başladı.

Köklü Değişim Dergisi ve yayınlarının yanı sıra, yazarlarının katılacağı söyleşi, panel, konferans ve yazar buluşmalarının yapılacağı dergi fuarı, 9.00 ile 20.00 saatleri arası ziyaret edilebilecek.Sirkeci Tren Garı’nda gerçekleşen fuar, 4-9 Mayıs tarihleri arasında okurlarla buluşacak.

Köklü Değişim Dergisi yazarlarından;

Osman Yıldız               (4 Mayıs 2017)

Abdullah İMAMOĞLU (5 Mayıs 2017)

Mahmut KAR                (5 Mayıs 2017)

•Haluk ÖZDOĞAN           (6 Mayıs 2017)

•Abdurrahim ŞEN          (7 Mayıs 2017)

Ramazan GÜMÜŞ         (8 Mayıs 2017)

Emrah AKAY                  (9 Mayıs 2017) 

Musa Bayoğlu              (9 Mayıs 2017) tarihlerinde okurlarıyla buluşacaklar.

Ayrıca Fuar’da yazarlarımızdan Abdullah İmamoğlu ve Musa Bayoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı konferans etkinliği de yer alacak.

Konferansın konusu: “Sünnet, İslami Hayatın Kaynağıdır

Konuşmacılar: İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Araştırmacı Yazar Musa Bayoğlu

Tarih: 5 Mayıs 2017

Saat: 19:00

"Hemşehri Derneğinden Daha Kıymetlidir"

Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Asım Gültekin, ‘Kitap fuarı var, neden daha tematik bir fuar olarak dergi fuarı olmasın’ diye yola çıktıklarını söyledi. Dergilerin kültür hayatımızdaki önemini hatırlatmak için bu fuarın biçilmiş kaftan olduğunu söyleyen Gültekin, dergiciliğin bir okul olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Dergicilik üzerine yurt dışında da çalışmalar yaptıklarının altını çizen Gültekin, “Değerini bilen zaten bu işin kıymetini de biliyor. Bana göre bir hemşehri derneğinden daha kıymetlidir dergicilerin bulunduğu bir mekân. Bunu bir kısım yönetici insanların fark etmesinde fayda var. Fark etmezse dergicilere bir şey olmaz. Onlar zaten delidir, durduramazsınız. O zaten beğenmesen de, engellesen de, yasaklasan da dergisini çıkaracaktır. Fakat kıymetinin farkında olursak, o takdir edilmiş olacak, belki başkaları da buna özenecek ve bir şeyler yapmaya çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

55 Dergiden 500 Dergiye

Gültekin, “55 dergiyle başladığımız fuar, bu yıl kültür, sanat, çocuk, mizah, tarih, edebiyat, ekonomi, gençlik gibi alanlarda 500 dergiye çıktı” dedi.

Altı gün sürecek fuar kapsamında söyleşiler, panel, konferans ve yazar buluşmaları da yapılacak. “Özel sayılar ve dosya dergiciliği” ana teması altında gerçekleşecek olan fuar, bir hafta boyunca ücretsiz olarak ziyaretçilerin izlenimine sunulacak.

________

Dergi Fuarı’nda Köklü Değişim Standına Ziyaretler Devam Ediyor

2017-05-08 15:42:19 | Köklü Değişim Medya | Dergi Fuarı’nda Köklü Değişim Standına Ziyaretler Devam Ediyor
Köklü Değişim Dergisi’nin de katıldığı, TÜRDEB ve Dünya Dergiler Birliği’nce düzenlenen Uluslararası Dergi Fuarı 5. gününde. Standımızda ziyaretçilerimizi her gün bir başka Köklü Değişim yazarı karşılıyor.

Köklü Değişim Medya

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği tarafından düzenlenen “8. Uluslararası Dergi Fuarı”nda yer alan Köklü Değişim Dergisi’nin standına halkımızın ilgisi sürüyor. Her gün bir yazarımızın ev sahipliği yaptığı standımızda;

Osman Yıldız (4 Mayıs 2017),

 

•İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu (5 Mayıs 2017),

 

Mahmut Kar (5 Mayıs 2017),

 

Haluk Özdoğan (6 Mayıs 2017) okurlarını karşılamış ve hasbihal etmişlerdi. Dün de,

•İlahiyatçı-Yazar •Abdurrahim Şen standımızda okurlarıyla buluştu.

 

Ayrıca •Ramazan Gümüş (8 Mayıs 2017) Emrah AKAY (9 Mayıs 2017) ve •Musa Bayoğlu (9 Mayıs 2017) da belirtilen tarihlerde okurlarıyla buluşacaklar.

________

‘Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır’
2017-05-06 18:51:07 | Köklü Değişim Medya | ‘Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır’
8. Uluslararası Dergi Fuarı’nda yazarlarımızdan Abdullah İmamoğlu ve Musa Bayoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı ‘Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Medya

TÜRDEB’in düzenlediği 8. Uluslararası Dergi Fuarı kapsamında İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Araştırmacı Yazar Musa Bayoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır” başlıklı bir konferans gerçekleştirildi.

İmamoğlu sunumuna Sünnet’in tarifini yaparak başladı. Ardından, bugün “Sünnet inkarcıları”nın iddia ettiklerinin tam aksine Sünnet’in de vahyin bir parçası olduğunu delilleriyle izah etti. Sünnet’in devre dışı bırakılarak İslam’ın anlaşılmasının ve yaşanabilmesinin mümkün olmayacağını vurgulayan İmamoğlu, son olarak, Allah’ın rızasını kazanmayı amaçlayan bir Müslümanın Sünnet olmadan bunu gerçekleştirmesinin mümkün olmadığının altını çizdi.

Musa Bayoğlu ise konuşmasında; Oryantalistlerin İslam’a olan saldırılarına dikkat çekti. Oryantalistlerin, İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılmasını engellemek amacıyla dinin ikinci kaynağı olan Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in Sünneti’ne dolayısıyla hadislere yönelik kasıtlı bir saldırı gerçekleştirdiklerini, Sünnet’in Kur’an’dan ayrılması gerektiğini söyleyerek bu konuda zihinlerin bulandırılmasını amaçladıklarını, ifade etti.

Sirkeci Tren Garı’nda gerçekleştirilen konferansa, takipçilerimizden ve fuar ziyaretçilerinden çok sayıda katılım gerçekleşti.
________
Uluslararası Dergi Fuarı Sona Erdi / Köklü Değişim İstanbul Temsilcisi Osman Yıldız’ın İzlenimleri
2017-05-10 19:25:07 | Köklü Değişim Medya | Uluslararası Dergi Fuarı Sona Erdi / Köklü Değişim İstanbul Temsilcisi Osman Yıldız’ın İzlenimleri
Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Dergisi İstanbul Temsilcisi Osman YILDIZ, 4-9 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen uluslararası dergi fuarını değerlendirdi. Köklü Değişim Dergisi olarak bizim de katıldığımız fuardan Yazarımız Osman YILDIZ'ın gözlemlerini ve değerlendirmesini sizlerle paylaşıyoruz:

TÜRDEB-Türkiye Dergiler Birliği, Uluslararası Dergi Fuarı’nın bu sene sekizincisini düzenlendi. Köklü Değişim Dergisi olarak 8. Uluslararası Dergi Fuarı’na bizde katıldık. Öncelikle organizasyonu düzenleyen başta Asım Gültekin olmak üzere tüm koordinatör arkadaşlara ve organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Her geçen yıl daha da profesyonelleşen Fuar’da bu yıl Türkiye dışında 22 ülkeden de katılımın olması Fuar’a ayrı bir zenginlik katmış, bizlere de yeni dostlar kazandırmış oldu.

 

8. Uluslararası Dergi Fuarı’nın bizim için çok verimli geçtiğini söyleyebilirim. Fuar boyunca dergi temsilcileriyle tanışma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatımız oldu. Sadece bundan dolayı bile Fuar’a katılmamızın bizi mutlu ettiğini söyleyebilirim. Diğer taraftan Fuar boyunca bizleri yalnız bırakmayan dergi okurlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

Köklü Değişim Dergisi ve Köklü Değişim Yayıncılık’tan çıkmış diğer yayınlara ziyaretçilerin ve de özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisinin olması bizi ayrıca sevindirmiştir.

Fuar’ın 2. günün de Köklü Değişim Dergisi yazarlarından İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Araştırmacı Yazar Musa Bayoğlu; “Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır” başlıklı bir konferans verdiler. Konferansın haberine ve video kaydına aşağıdaki linkten ayrıca ulaşabilirsiniz:

Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır”

Yine Fuar boyunca her gün bir yazarımız standımızda okurları ve standımıza gelen misafirlerle özel olarak ilgilendikleri için de kendilerine teşekkür ediyorum.

İletişim çağının geliştiği günümüz dünyasında her ne kadar dergi okurlarında biz azalma olsa da özellikle yeni dergilerin çıkıyor olması dergicilik açısından sevindiricidir. Çünkü dergicilik, iyi yazar ve düşünürler üretir. Bir nevi yazarların çıktığı fabrika niteliği taşır. Aynı zamanda sıkı bir dergi okuru olmanın okurlar açısından da fazlasıyla faydaları vardır. Çünkü dergiler, konuları 140 karakter ile değil daha detaylı ele alarak okuruna sunar. Bu durum okurların da konulara daha sağlıklı vakıf olmasına ve ileri de kendisinin de iyi bir yazar olmasına vesile olacaktır.  

Türkiye Dergiler Birliği’nin organizasyonunda 8. Düzenlenen dergi fuarında fikirden, şiir ve edebiyata, siyasetten ilim ve kültüre birçok dergi bulunmaktaydı. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin çıkardığı dergiler iletişim çağının internet olduğu günümüzde gençliğin hala dergiye verdiği önemi göstermekteydi. Bu geleceğin gençliğin omuzlarında yükseleceğinin bir göstergesiydi.

Bu vesile ile Köklü Değişim Dergisi standında 6 gün ziyaretçilerimizi ağırlayan sevgili Ömer Kurtuluş ve Muhammed Budak kardeşime de ayrıca teşekkür ediyor, fuar boyunca gösterdiği ciddi çalışma ve çabalarınızdan dolayı her ikisinden de Rabbimin rızalığını niyaz ediyorum.

9. Uluslararası Dergi Fuarı’nda tekrar görüşmek üzere…


Yorumlar

DİĞER FAALİYETLERİMİZ