loader
CNR Kitap Fuarı’nda “Ümmet Kimliğinin Yeniden İnşası” Paneli Yapıldı

CNR Kitap Fuarı’nda “Ümmet Kimliğinin Yeniden İnşası” Paneli Yapıldı

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Yayıncılık’ın da standı bulunan CNR Kitap Fuarı çerçevesinde İlahiyatçı Yazar Abdullah İMAMOĞLU ve Araştırmacı Yazar Musa BAYOĞLU “Ümmet Kimliğinin Yeniden İnşası” başlıklı panelde konuştu. Panelin ardından Köklü Değişim Yayıncılık standında kitaplarını imzalayan yazarlar, okurlarıyla da hasbihal etti.

“Ümmet Kimliğinin Yeniden İnşası” başlıklı panelin moderatörlüğünü Araştırmacı Yazar Ramazan GÜMÜŞ yaptı. Panelde ilk olarak sözü, “Sünnet İslâmi Hayatın Kaynağıdır” ve “Müslümanın Siyasi İlmihâli” kitaplarının yazarı İlahiyatçı Abdullah İMAMOĞLU aldı. İmamoğlu konuşmasında, İslâm kimliğinin muhafazasında fertler olarak yapılması gereken hususlara dikkat çekti.

Allah Subhanehu ve Teâlâ ve Rasulullah Aleyhi’s Salatu ve’s Selam’ın hükümlerine teslim olmanın olmazsa olmazlardan biri olduğunu ifade eden İmamoğlu, bir diğer hususun da Müslümanın derdiyle dertlenmek olduğunu söyledi. Üçüncü husus olarak da Müslümanların kimlikleriyle gurur duymaları gerektiğini dile getiren Abdullah İMAMOĞLU, böylece üç başlık altında İslâm kimliğinin muhafazasında fertler olarak yapılması gerekenleri sıraladığı konuşmasını sonlandırdı.

Ardından konuşmasını yapmak üzere mikrofonu, “Zafere Götüren Kulluk” kitabının yazarı Musa BAYOĞLU aldı. Bayoğlu, Ümmet olabilmek için Müslümanların taşımaları gereken özelliklere değindiği konuşmasında, Ümmet şuurunun önemine dikkat çekti. Müslümanların bugün gereği gibi bir ümmet olamadıklarından başlarına türlü musibetlerin geldiğini ifade eden Bayoğlu, gerçek anlamda yekvücut bir ümmet olunduğunda Müslümanların böylesi bir zillet ve aşağılanmaya maruz kalmayacaklarını söyledi. Ümmet olunduğu takdirde Allah’ın yardımının da beraberinde geleceğini ortaya koyan Musa BAYOĞLU konuşmasının devamında, ümmet olma noktasında Müslümanların kitlesel ve toplumsal olarak üzerlerine düşen sorumlulukların neler olduğunu ifade etti.  

Panelin sona ermesinin ardından Köklü Değişim Yayıncılık standına geçen yazarlar, burada okurlarıyla tanışıp sohbet ettiler, kitaplarını imzaladılar.