loader
Bursa ve İstanbul Kudüs İçin Meydanlara İndi

Bursa ve İstanbul Kudüs İçin Meydanlara İndi

2017-12-08 10:17:37 | Köklü Değişim Medya | Bursa ve İstanbul Kudüs İçin Meydanlara İndi
Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya “Kudüs İçin Birleşin / Kudüs “İsrail’e” Başkent Değil Mezar Olacaktır” başlıklı 16 ayrı noktada planladığı basın açıklamalarının ilkini dün (Perşembe) saat 19:30’da Bursa Şehreküstü Meydanı’nda yaptı.

Bursa Şehreküstü Meydanı

Köklü Değişim Dergisi Bursa Temsilciliği’nin organize ettiği basın açıklaması, Şehreküstü Fomara Meydanında Bursalı Müslümanların yoğun teveccühü ile tamamlanmıştır. Tekbirler, sloganlar ve marşlarla başlayan programımız Bursa'nın kıymetli hocalarından Recep Yiğit Hocamızın okuduğu basın açıklaması ile devam etmiştir. Recep Yiğit yaptığı açıklamada Müslümanlara şöyle seslendi:

“Ey Müslümanlar! Sizlerde biliyorsunuz ki Kudüs, İsra ve Mirac topraklarıdır. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs bize Allah Rasulü’nün emanetidir. Bundan dolayı Kudüs asla Yahudi varlığının başkenti olmayacaktır. Tekrar tekrar ifade ediyoruz ki Kudüs; olsa olsa ancak onlara mezar olacaktır.”

Yine konuşmasının devamında Hilâfet'in varlığının önemine şu sözlerle değinmiştir:

“Kardeşlerim! Kendi peygamberlerinin diliyle lanetlenen bir kavim olan Yahudiler, mübarek topraklarda yıllardır fesat saçıyor, Mescidi Aksa'yı kirletiyor ve Filistinli kardeşlerimizi katlediyorlar. Bütün bunları yaparken de çevresindeki işbirlikçi ve kiralık rejimlere güveniyorlar. Eğer ki bu rejimlerin ihaneti, alçaklığı ve zilleti olmamış olsaydı, Yahudiler kutsal Mescidi Aksa’da asla taşkınlık yapamazlardı. Yahudiler, bugün kışlalarda çakılıp kalan orduların Kudüs’ü arındırmak için seferber olacağını bilselerdi, Filistin’i işgal edemez, halkını katledemez ve kutsallarımızı kirletemezlerdi. Filistin’in bir karış toprağından dahi vazgeçmeyen Abdülhamit Han gibi bir halifemiz olsaydı, Müslümanlar tefrikaya düşmeseydi ve birliğimizi sağlayan Hilafet ilga edilmeseydi tüm bunlar olabilir miydi?” 

Sık sık tekbirler ve sloganlarla kesilen konuşmasının sonunda yaptığı etkili dua ile açıklamasını tamamlamıştır. Recep Yiğit'in açıklamasının ardından meydanı dolduran Bursalılar bir müddet daha tekbirler, sloganlar ve marşlarla meydanı inlettiler. 


İstanbul – ABD Konsolosluğu önü

Basın açıklaması yapılan bir diğer nokta da İstanbul ABD Konsolosluğu önüydü. Köklü Değişim İstanbul Temsilciliği’nin organizasyonuyla Amerika'nın İstanbul Konsolosluğu önünde düzenlediğimiz “Kudüs 'İsrail'e Başkent Değil! Mezar Olacaktır” başlıklı basın açıklamamız yoğun katılım ile gerçekleşti.

Program boyunca tekbirler ve bolca Hilafet sloganları atıldı. Programın sonunda ise katılımcılar, Kudüs ve ümmetin kurtuluşu için Nübüvvet Metodu üzere Râşidî Hilâfet Devleti’ni kurmak için gece gündüz çalışacakları hususunda Allah'a kasem ettiler.

Basın açıklamasını okuyan Musa Bayoğlu Amerika'nın, Kudüs'ü “İsrail”in başkenti olarak tanıması hakkında şunları söyledi:

“Ey Müslümanlar! Sizler de biliyorsunuz ki Kudüs, İsra ve Mirac topraklarıdır. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs bize Allah Rasulü’nün emanetidir. Bundan dolayı Kudüs asla Yahudi varlığının başkenti olmayacaktır. Tekrar tekrar ifade ediyoruz ki Kudüs; olsa olsa ancak onlara mezar olacaktır."

Yine konuşmasının devamında İslam ümmetinin başındaki yöneticileri eleştirerek şunları söyledi:

“Ey Müslümanlar! Kudüs ve Mescidi Aksa kınama mesajları ile kurtulmaz. İslam konferansı örgütünün yemekli toplantıları ile kurtulmaz. Birleşmiş Milletler kararlarına atıf yapmakla kurtulmaz. İsrail ile diplomatik ilişkileri askıya almakla kurtulmaz. Barış mesajları vermekle kurtulmaz. İki devletli çözümden bahsetmekle kurtulmaz.”

Filistin ve Kudüs'ün kurtuluşu için ise şunları söyledi:

“Kudüs’ün ve Mescidi Aksa’nın kurtuluşu ancak, Kudüs işgal altında iken bize gülmek haram olsun diyen Selahaddinler gibi komutanlarla kurtulur. Kudüs’ü fethettiğinde şehre deve ile değil de güzel bir at üzerinde girmesi istenildiğinde “Eğer biz İslam’dan başka izzet ararsak Allah bizi zelil eder” diyen Hz. Ömer gibi Raşid Halifelerle kurtulur. Yüklü miktarda paralar karşılığında Filistin’den toprak vermesini isteyen Siyonist Liderlere karşı, “Ben size bir karış dahi toprak satmam, Zira o beldeler bizim değil İslam Ümmetinindir” diyen Abdülhamit gibi basiretli yöneticilerle kurtulur. Velhasıl Kudüs sözlerle değil ordularla kurtulur.”

Basın açıklamamıza uzaktan yakından katılan tüm kardeşlerimize ve bacılarımıza teşekkür eder, Rabbimizden tüm Müslümanların kalplerini birleştirmesini ve tek çözüm olan Raşidî Hilâfet Devleti hedefinde birleştirmesini niyaz ederiz.


Bugün (Cuma) Basın Açıklaması Yapılacak Diğer Noktalar:

~8 Aralık Cuma

Ankara: Cuma namazı sonrası – Melike Hatun Camii

Adana: Cuma namazı sonrası – Sabancı Merkez Camii

Şanlıurfa: 13:00 – Bahçıvan İş Merkezi

Diyarbakır: Cuma namazı sonrası – Ofis Camii (AZC Plaza önü)

Diyarbakır/Ergani: Cuma namazı sonrası – Ergani Kebir Camii

Gaziantep: Cuma namazı sonrası – Ulu Camii

Bitlis/Tatvan: Cuma namazı sonrası – Merkez İbadullah Camii

Van: Cuma namazı sonrası – Hz. Ömer Camii

Mersin: Cuma namazı sonrası – Ulu Camii

Hatay: Cuma namazı sonrası – Fatih Camii

Konya: Cuma namazı sonrası – Karatay Şerafettin Camii

Kahramanmaraş: Cuma namazı sonrası – Ulu Camii

Aydın: 19:30 - Kent Meydanı 

Yalova: Yatsı namazı sonrası – Merkez Camii