22 Mart 2018 - 5 Recep 1439
138 Sayı Nisan 2016
Ön Kapak Arka Kapak Takdim PDF Dergi

    Köklü Değişim Dergisi olarak bundan tam 92 sene evvel ümmetin başsız bırakıldığı gün olan 3 MART 1924 senesinin sene-i devriyesinde, ümmete bu kara günü hatırlatmak, inşallah çok yakında kurulacak olan Râşidî Hilâfet Devleti’nin artık hayal olmadığını ve onun detaylarıyla neler ifade ettiğini dile getirmek adına iki ayrı faaliyette bulunduk. Bu faaliyetlerin ilki Hilâfet bayrağının düşürüldüğü daru’l Hilâfe’nin son başkenti İstanbul’daydı. “NASIL BİR HİLÂFET” konulu Uluslararası Hilâfet Sempozyumu Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yerli ve yabancı birçok akademisyen, gazeteci ve yazarın katılımıyla devam eden sempozyum basın ve medya kuruluşlarında büyük yankıya neden oldu.

    Bu sempozyumu müteakip “HİLÂFET HAYAL Mİ, YAKIN BİR GELECEK Mİ?” konulu konferans ise yoğun bir kalabalık eşliğinde Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Ankara’daki konferansın hemen akabinde İslâmî kesimin büyük bir teveccühü ile karşılaşılırken doğal olarak laik, Kemalist kesimden de saldırılar, savcıları göreve çağırmalar ve hatta siyasi partilerden meclise fezleke verenler oldu.

    Bu faaliyetlerimizle gördük ki bir avuç laik demokratı dışarıda bırakırsak İslâm ümmeti Hilâfet diye yanıp tutuşmaktadır.

    Şimdi sizleri sempozyum ve konferans konuşmalarıyla baş başa bırakıyoruz.

 

    Köklüdeğişim

    Suskunluğun Kırılma Noktası...

 

 

Yorumlar