22 Mart 2018 - 5 Recep 1439
138 Sayı Nisan 2016
Ön Kapak Arka Kapak Takdim PDF Dergi
KIRIM’DAN MİKAİL ROMANİKO’NUN KONUŞMASI
138. Sayı | Mikail Romaniko | KIRIM’DAN MİKAİL ROMANİKO’NUN KONUŞMASI

Elhamdulillahi Rabbil Âlemin

Ve’s Salatu Ve’s Selam vela Rasulillah ve Seyyidi Muhammed’in ve âlihi ve Ashabihi Ecmain

Es Selamu Aleykum Ya Türkiyun, Es Selamu Aleykum Ya Muslimun, Es Selamu Aleykum Ya Muslimun Ve Külli Mekân ve Bad

Elhamdulillah ben yedi yıl önce İslâm’ı kabul ettim. Hizb-ut Tahrir şebablarınızdan birisinin bana tebliğ etmesi vesilesiyle İslâm’ı kabul ettim. Dünya çapında Allah’ın kanunlarını yeniden dünyaya getirmeye çabası vesilesiyle elhamdulillah ben Müslüman oldum.

Bana üç yıl boyunca tebliğ ettiler Müslümanlar elhamdulillah ve Allah benim kalbimi açtı. Ben İslâm’ı kabul etmezden önce düşünüyordum: Ben İslâm’ı kabul etsem benim ailem dostlarım benden yüz çevrilecek. Ama ben Allah’a kendimi teslim ettim Allah’a tevekkül ettim ve şimdi ise bir buçuk milyar kadar akrabam ve bir buçuk milyar kadar kardeşlerim, dostlarım var. Ve onlar bana bu zor günümde en yakın insanlar oldu ve elhamdulillah ben Hizb-ut Tahrir üyesi olarak İslâm çapında yaptığı çalışmaya katıldım.

Ben önceden bir Hristiyan olarak size bir şey söyleyeceğim bilin ki Hristiyanların ve tüm insanların kalbi İslâm’a açıktır ama İslâm’a gelmelerinde bir engel vardır o da onların yöneticileri ve onlar üzerinde tatbik edilen kapitalizm nizamıdır. İnşallah onların hepsi Allah’ın izni ile Müslüman olacaktır. Ve Müslüman olarak bizlerin üzerinde bir sorumluluk vardır. Zira Allah Subhanehû ve Teâlâ Kur’an’da şöyle buyuruyor.

وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِّتَكُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا

“Ve işte böyle sizi ortada yürüyen bir ümmet kıldık ki Siz bütün insanlar üzerinde adalet örneği ve hakkın şahitleri olasınız.  Peygamber’de sizin üzerinizde şahit olsun.” Bakara 143

Ve burada bilinmesi gereken çok önemli bir nokta var:  İslâm’a davet fertler tarafından taşınmayacaktır. Yani taşınması farzdır ama İslâm’ın koyduğu bir metot İslâm’ın koyduğu bir hüküm vardır o da İslâm devleti ile dünyaya taşımaktır.

Ey Müslümanlar, muhakkak ki Hilâfet’i sadece İslâm ümmeti beklemiyor. Hilâfet’i bütün dünya, bütün insanlık bekliyor. Hilâfet’in 1924 senesinde yıkılması dünya çapında küfür nizamlarının tatbik edilmesine yol açmıştı ve bu sistemden bütün insanlık ıstırap ve zorluk çekmektedir. Müslüman milletler ve gayrimüslimlerden İslâm’ı kabul eden herkesin İslâm’ın geri gelmesi için çalışmaları farzdır.

Bugün Müslümanların ellerinde Sahabelerin elinde olan Kur’an ve Sünnet vardır. İşte onlar yeterlidir ve bize sadece ısrarlı olmak ve amele geçmek kalıyor. İnşaAllah Allah’ın izni ile Allah kendi nusreti ile bizleri mükâfatlandırır. Ve’s Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekâtuh.

 

 

 

Yorumlar