22 Mart 2018 - 5 Recep 1439
138 Sayı Nisan 2016
Ön Kapak Arka Kapak Takdim PDF Dergi
KIRGIZİSTAN\'DAN ABDULLAHEV MUHAMMED\'İN KONUŞMASI
138. Sayı | Abdullahev Muhammed | KIRGIZİSTAN\'DAN ABDULLAHEV MUHAMMED\'İN KONUŞMASI

كلمة عبد الله بن محمد في المؤتمر الخلافة في أنقرة

بسم الله الرحمن الرحيم الحمد لله الذي وعد الذين آمموا وعملوا الصالحات ليستخلفنهم في الأرض وهو لا يخلف الميعاد والصلاة والسلام على رسوله محمد الذي بشر بعد هذه الأنظمة الفاسدة الباطلة ستكون الخلافة الراشدة على منهاج النبوة والصلاة والسلام على أهل بيته ومن والاه إلى يوم الدين.

أيها الإخوة الأعزاء والذين نظموا هذه المؤتمر ألسلام عليكم وؤحمة الله وبركاته....

Kerim kardeşler! Kıymetli misafirler ve bu programı düzenleyenler ve düzenlemede az veya çok emeği geçen herkese Es Selamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekâtüh. İzninizle selamlama konuşmamı kendi dilimde yapacağım...

Rasul SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in mücadelesine nail olan Fatih Sultan Muhammed Han’ın ülkesine gelmekten, Avrupaya korku salan Kanuni Sultan Süleyman’ın ülkesine gelmekten, zeki ve faziletli olan Sultan Abdulhamid Han’ın ülkesine gelmekten onur duydum, hoşnut oldum.

Benim sizlere Buhariler ülkesinden selamım var. Es Selamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekâtüh. Allah’ın izniyle çok yakın bir zamanda kurulacak olan Râşidî Hilâfet Devleti’nin ayrılmaz bir kısmı olmak için ciddi bir şekilde çalışan Türkistan’dan selamım var. Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekâtüh.

Sizlere Kazakistan’dan, Kırgızistan’dan, Tacikistan’dan, Türkmenistan’dan ve Özbekistan’dan samimi selamlar getirdim. Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekâtüh. O beldelerde geceyi gündüze katıp hiç durmadan çalışan, zalim ve tağut rejimlerin zulüm ve işkencelerine aldırış etmeden, kendi dinine sadık kalan yiğit gençlerden selam getirdim. Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekâtüh.

Evet, işte o tağut rejimlerin cezaevlerinde hergün çeşitli işkencelere maruz kalan ve bunlara sabreden, ancak kendi davasından asla vazgeçmeyen ve bu halleriyle sırayla şehadete yürüyen o mazlum kardeşlerinizden ve mazlume bacılarınızdan sizlere selam getirdim. Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekâtüh.

Değerli kardeşlerim! Benden önce konuşan konuşmacı kardeşler çok zaruri ve çok büyük öneme sahip olan konulara değindiler. Bu farzla ilgili olan ayet ve hadisleri getirerek konuşma yaptılar. Allah onlardan razı olsun ve bizleri böyle bir şerefli dava üzerinde sebatla durarak, Hilâfet Devleti kurulana dek bu çalışma üzerinde azimle ilerlememizi nasib etsin.

Ben konuşmamı kısa keserek muttefekun aleyh olan İmam Muslim ve Buhari’nin rivayet ettiği, Ebu Zer Ğıffari RadiyAllahu Anh’ın hadisini söylemek istiyorum. Çünkü Allah’ın yüklemiş olduğu bu Hilâfet farzını yerine getirmek çok zor. Ancak Allah’ın bu farzı yerine getirenlere vadettiği mükâfat inanılmaz derecededir. Bu rivayet şöyle nakledilmiştir:

“Bir kişi sahrada susadı. Suyu yoktu ve aradı bulamadı. Belli bir yol katettikten sonra bir kuyu buldu. Kuyudan zorlukla su çıkardı ve doyasıya içti. Kuyudan uzaklaşırken bir köpeği gördü. O da bayağı susamıştı. O da su bulamamış ve zorluk çekmişti. Köpek adamın ayaklarının ıslak olduğunu görünce adamın ayaklarını yalamaya başladı. Adam da köpeğe: Ey köpek sen de benim gibi susamışsın. Senin için de benim içim gibi yanıyor. Gel sana da su getireyim, dedi ve tekrar kuyuya indi ve ayakkabısı ile köpeğe su getirdi. Köpek de suyu içerek bayağı rahatladı. Allah Rasulü SallAllahu Aleyhi ve Sellem haber verdi: Allah Subhanehû ve Teâlâ bu adamın tüm günahlarını bağışladı.”

Kerim Kardeşlerim! Eğer susayan, susuzluktan içi yanan bir köpeğe su getiren bir insanın günahlarını Allah bağışlıyorsa, o zaman bugün bu zalim rejimler, bu kapitalist düzenin altında inim-inim inleyenler, kanı dökülen, açlıktan ölen milyonlarca çocuk, tecavüze uğrayan sayısız bacılar... Bunların hepsini kurtaracak olan, tek ve biricik çözüm bu İslâmî Hilâfet Devleti’dir. İslâmî yönetim sistemidir. Acaba bu sistemi, bu Hilâfet’i ikame etmek için çalışan bir insanın sevabı ne kadar olabilir? Bir insan sadece bir köpeğe su verdiği için Allahu Teâlâ günahlarını affediyorsa, acaba bu farzı yerine getirmek için malını hatta canını bile feda eden Müslüman’a Allah’ın vereceği mükâfat ne olabilir?

Nitekim Hilâfet Devleti Allah’ın izniyle inşallah kurulacaktır ve bu Hilâfet’in kurulması için çalışan herkes kesinlikle başarıya ulaşacaktır. Çünkü Allah Subhanehû ve Teâlâ bu Hilâfet’i bizzat kendisi vadetti. Kur’an-ı Kerim ayetlerinde geçen Allah’ın bu vadine bugün bu toplanan kalabalık da inandığı için, iman ettiği için buraya geldi. Muhammed SallAllahu Aleyhi ve Sellem kendisinin hadislerinde de işte bu Hilâfet’in kurulacağını ve özellikle bu bozuk, fasık ve miadi dolmuş kapitalist düzenden sonra olacağının mücdesini vermiştir.

Ey en hayırlı seleflerin en hayırlı halefleri, ey en hayırlı seleflerin en hayırlı halefleri! Kendimize yakışan neyse onu yapalım ve Hilâfet’i ikame etmek için elimizden geleni ortaya koyalım.

Ve ben sözümün sonunda Allahu Teâlâ’dan yalvararak isteyeceğim, siz de “Âmin” deyin! Ey Allahım sen şahit ol, burada toplananlar senin Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerine iman ederek, senin vaadine inanarak, ümit ederek bu yere toplandık. Allah’ım sen şahit ol. Allah’ım şahit ol. Biz Peygamberin Muhammed SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in mücadelesine inanarak, bugün bu konferansa toplandık, sen şahit ol. Allah’ım sadece senden medet umuyoruz.

 اللهم يا ربي عهدك ووعدك... يا ربي عهدك ووعدك...

Ya Rabbi biz senin kendi vaadini gerçekleştirmeni istiyoruz. Allah’ım sana iman ettik ve salih amelleri işlemeye karar verdik. Şimdi vadine uyarak bizlere Hilâfet Devleti’ni kurmayı acilen nasib et ya Rabbi.

İmam Muslim’in rivayet ettiği hadiste sevgili Nebimiz Muhammed SallAllahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu:

“Ben kendi kardeşlerimi görmek istiyorum. Ashab-ı kiram sordu: Ey Allah’ın Rasulü biz senin kardeşlerin değilmiyiz? Peygamber efendimiz dediki: Siz benim ashabımsınız, ancak kardeşlerim sonradan gelecekler. Onlar beni görmezler, sizleri de görmezler, ama iman edecekler.”

Allah’ım biz senin Rasulüne iman ettik, mücdesine inandık ve elimizden geldiği kadar bu çalışmaya yardım ettik. Allah’ım bizlere Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in zikrettiği kardeşlerinden olmayı nasib et. Es Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekâtüh.

 

Yorumlar