22 Mart 2018 - 5 Recep 1439
138 Sayı Nisan 2016
Ön Kapak Arka Kapak Takdim PDF Dergi
HİZB-UT TAHRİR UKRAYNA MEDYA BÜROSU BAŞKANI FAZIL HAMZAYEV’iN KONUŞMASI
138. Sayı | Fazıl Hamzayev | HİZB-UT TAHRİR UKRAYNA MEDYA BÜROSU BAŞKANI FAZIL HAMZAYEV’iN KONUŞMASI

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ

Ey ecdatları İslâm tarihinde yüzlerce sayfa yazmış Türkiye Müslümanları Es Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekâtuh

Ben İslâm tarihinde İslâm coğrafyasının kuzey sınırlarında İslâm politikasını tatbik eden Kırım Hanlığı Müslümanlarının torunlarından size büyük bir selam getirdim.

Bizim cesur ecdatlarımız sizin cesur ecdatlarınızla İslâm nurunu o coğrafyalarda yıllar boyunca taşıdılar ama maalesef İslâmî Hilâfet zayıfladı ve sonra yok oldu. Ondan sonra Ukrayna, Kırım Rusya’da yaşayan Müslümanlar ve Orta Asya Müslümanları zor günler yaşadı, kanlar döküldü, imamlar öldürüldü. İki yüz yıldan beri bizim İslâm kimliğimizi yok etmeye çalışan ama başarısız olan kâfirlerin baskılarına maruz kalan Müslümanlardan size selamlar getirdim Es Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekâtuh.

Ve bilin ki nasıl bugün bütün İslâm ümmeti bir İslâmî kalkınma projesi ile bir İslâm kalkınması ile nasıl ayağa kalkıyorsa Kırım Müslümanları, Rusya Müslümanları o coğrafyada yaşayan bütün Müslümanlar aynı şekilde ümmetin bir parçası olarak bu davaya katılmışlardır. Ve siz o coğrafyalarda özellikle Kırım’da İslâmî Hilâfet çağrısına katılan binlerce insanın yaptığı etkinlikleri ve resim karelerini internetten almışsınızdır. Ama hain yöneticiler, kâfir Rusya, İslâm düşmanı Kâfir Rusya buna karşı çıktı ve bizim arkadaşlara ve bütün Müslümanlara zulüm çektirmeye başladı. İşte o Müslüman arkadaşlarımızdan size çok çok büyük selamlar getirdim. Ve buradan diyeceğim bir fikir var sevgili arkadaşlarım: Orada yaşayan Müslümanlar Türkiye, Arap ülkeleri Müslüman beldelerinde yaşayan Müslümanlara İslâmî bir kıskançlıkla bakıyorlar o da nedir anlatayım; bildiğiniz gibi İslâmî Hilâfet İslâm beldelerinde kurulacaktır. İşte bizim yaşadığımız beldelerde İslâmî Hilâfet’i kurmaya yetkimiz yok ama sizlerin var işte bu yüzden orada yaşayan Müslümanlar sizleri kıskanıyor.

Onun için Ey Türkiye Müslümanları bugün size konuşuyorum Allah elinize bugün Hilâfet’in kurulması için menfaatleri sağlamış, çok elverişli coğrafya, güçlü ordu ve ekonomi ve en önemlisi Allah’ın yolunda Peygamberin davasında malını, mülkünü ve hatta canını feda edebilecek milyonlarca Müslüman vermiş. İşte arkadaşlar bu fırsatları güzel bir şekilde kullanalım.

Ey Türkiye Müslümanları, Ey Ecdatları hakkında hadisler geçen Müslümanlar, Ey büyük ecdatların torunları Peygamberimiz yoksa sizin ecdatlarınız hakkında “İstanbul’u fetheden komutan ne güzel komutandır o ordu ne güzel ordudur.” demedi mi?

Ey Müslümanlar ecdatlarınız bütün İslâm coğrafyasındaki Müslümanlara sahip çıkmadı mı? Ey Müslümanlar siz buna icabet ettiniz mi? Evet ettiniz bir iki misal getiriyim:

Sizler eğer icabet etmeseydiniz aranızda “Bayrak düştüğü yerden kalkar.” sözü yaygınlaşmış olmazdı. Ey Türkiye Müslümanları o izzetli günleri özlemediniz mi? Tabii ki özeldiniz. Özlemeseydiniz o zaman bu Atatürk Spor Salonu’nda bu kadar Müslüman toplanmazdı.

Ey ecdatları Fatih Sultan Muhammed olan Müslümanlar sizin ecdadınız hayırlı müjde hadisinin birinci kısmını hayata geçirmedi mi? İstanbul’u fethetmedi mi?

Bütün dünyaya meydan okumuş o ecdatların torunları, hadisin ikinci kısmını hayata geçirmeyecek misiniz? Tabii ki geçireceksiniz.

Onun için Ey Türkiye Müslümanları bilin ki bütün dünya ve Kırım Müslümanları Hilâfet’in yeniden gelmesini bekliyor. İşte buradaki bütün mesele Hilâfet’in kurulmasında değildir. Yani bu Hilâfet bizim ellerimizle mi kurulacak yani sizin ellerinizle mi kurulacak ya da başka milletlerin elleri ile mi kurulacak mesele budur. Onun için Allah’ın verdiği bu fırsatı güzel bir şekilde değerlendirelim.

Allah Subhanehû ve Teâlâ ayeti kerimede şöyle buyuruyor:

وَاللّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ

“ Allah, işinde galiptir, fakat insanların çoğu bunu bilmezler.” Yusuf Suresi 21

 

Yorumlar