26 Nisan 2018 - 10 Şaban 1439
113 Sayı Şubat 2014
113. SAYI TANITIM VİDEOSU Ön Kapak Arka Kapak Takdim PDF Dergi

Suriye Kıyamı, iki yüz bin şehit, yüz binlerce yaralı, on binlerce esir, milyonlarca mülteci ile üçüncü yılını doldurmak üzere. Bu kadar kan, bu kadar gözyaşı, bu kadar çile ne için? Demokrasi için mi? Özgürlük için mi? Hayır! Kesinlikle hayır! Bunların hepsi Şam diyarında İslami hayatın yeniden başlatılması için.

Müslümanlar meydanlarda kanıyla, malıyla devrime doğru yürürken sömürgeci batı hile ve desiselerle bu devrimi engellemeye, en azından geciktirmeye çalışmakta. Cenevre-II Konferansı, açık bir devrim hırsızlığı girişimidir. Köklü Değişim bu aşağılık tuzakları deşifre etmek için önce sosyal medya üzerinden“Cenevre-II ihanettir” başlıklı bir kampanya yürüttü. Ardından meydanlara indi. Türkiye’nin dört bir yanında basın açıklamaları ve panellerle sömürgeci batılı güçler ve hainlerin maskelerini düşürdü.  Bizlere hem sosyal medyada hem de meydanlarda destek veren tüm Müslüman kardeşlerimize buradan şükranlarımızı sunarak bu ayki konularımızdan kısaca bahsetmek istiyoruz.

Murat Savaş, Müslümanların kazanımlarını masalarda nasıl kaptırdıklarını daha doğrusu akan kanların masa başında nasıl satıldığını Lozan ile Cenevre arasına hat çekerek gözler önüne serdi.

Süleyman Uğurlu, her seçim dönemi şiddetli tartışmalara sahne olan oy kullanma meselesini tekrar ele aldı. İfrat ve tefrit arasında sıkışmış bu konuya sahih bir bakış açısı kazandırdı.

Suriye’de yaşanan sıkıntılar Cenevre-II ihanetinden ibaret değil tabii ki. Bir de Suriye içinde savaşan mücahidler arasında meydana gelen gerginlik ve çatışmalar da bir başka mühim mesele olarak karşımızda durmakta. Mahmut Kar, bu gerginliğin taraflarından biri olan Irak ve Şam İslam Devleti’ni kaleme aldı.

 Köklü Değişim birbirinden ilgi çekici konularıyla sizlerle buluşuyor ve suskunluğun kırılma noktası olmaya devam ediyor.

Köklü Değişim

Suskunluğun kırılma noktası…

Yorumlar